20 | 07 | 2019

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Niezapomniany koncert życzeń dla Babci i Dziadka w PZSP w Olszance

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów naszych milusińskich. Dzieci  czują i wiedzą, że dla swoich dziadków są najważniejsze i  żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić miłość oraz wdzięczność zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków 6 lutego na wzruszającą uroczystość do swojej szkoły. W przepięknie udekorowanej sali swój program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas I-III,  zaprezentowali najmłodsi uczniowie Szkoły.  W tym roku Babcie i Dziadkowie mieli okazję zobaczyć niezwykły montaż słowno – muzyczny przygotowany specjalnie dla Nich. Były to wiersze, piosenki, inscenizacje, scenki oraz tańce. Wnuczęta najpiękniej jak potrafiły dziękowały przybyłym gościom za miłość, wpojone zasady moralne i wiarę. Dzieci z dużym przejęciem wyrecytowały przepiękne wiersze i zaśpiewały piosenki. Swoim śpiewem zachwyciła wszystkich Emilka Sewruk, wykonując ”Poleczkę dla babci i dziadka”, Agata Kasprzycka i Michalina Zalewska śpiewając wdzięcznie „Czaczę dla dziadków” oraz Oliwia Lum i Gosia Sytnik prezentując „Menuet dla dziadka”, w rytm którego przepięknie zatańczyły  Asia Bajcer wraz z Oliwką Pawlak. Na zakończenie części artystycznej uczniowie zaprezentowali  także krótką scenkę rodzajową pt. „Jak to z rzepka było?”, która rozbawiła szczerze publiczność.  Wystąpili w niej następujący artyści: Julia Wachowska jako tytułowa Rzepka, Julia Bodniak, Kacper Linkowski, Maksymilian Narejko, Amelka Lubieniecka, Damian Hładik, Maciek Wierzbicki, Brajan Procajło oraz  Karol Marczak. Na zakończenie uczniowie klasy III przepięknie zagrali na fletach „Sto lat” dla wszystkich zaproszonych gości. Tym muzycznym akcentem zakończyli niezapomniany koncert życzeń. Dziadkowie z dumą i zadowoleniem oraz ogromnym wzruszeniem oglądali swoje wnuki. Po części artystycznej dzieci złożyły serdeczne życzenia wszystkim przybyłym gościom i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Do życzeń uczniów dołączyła także dyrektor PZSP w Olszance p. B. Lorent, która podziękowała za tak liczne przybycie, następnie podziękowała młodym wykonawcom za przepiękny występ oraz podkreślił ważną rolę, jaka spełniają w dzisiejszych czasach Dziadkowie, którzy często są niezastąpieni w opiece nad dzieckiem. Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przy współudziale rodziców uczniów klas I – III.   Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie, opiekę i dobre serce. Wnuczęta sprawiły wiele radości i wzruszenia swoim Dziadkom. Na pewno ten dzień długo pozostanie w ich pamięci.

Tekst i foto Joanna Sowierszenko

obejrzyj więcej fotografii